Technika biegania naturalnego

Bieganie naturalne, czyli najbardziej zbliżone do biegania na boso, swego czasu cieszyło się ogromną popularnością wśród amatorów joggingu. Miało zapobiegać, a nawet leczyć różnego typu kontuzje, a także poprawiać technikę biegu. Zastanawiasz się, na czym polega technika biegania naturalnego? Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć!

Jeżeli zastanawiasz się co to jest bieganie naturalne przeczytaj ten artykuł- zrozumiesz dzięki niemu ideę biegania naturalnego oraz pozytywnych aspektów płynących z jego uprawiania.

Bieganie naturalne a bieganie w klasycznych butach do biegania

Jeśli chcesz przekonać się, jak biegać prawidłowo, przebiegnij kawałek na boso – głosi wiele poradników dla biegaczy. Prawda jest jednak taka, że klasyczne buty biegowe popularnych marek przyzwyczaiły nas do techniki dokładnie odwrotnej do tej charakterystycznej dla biegania naturalnego. Przede wszystkim wszystkie modele butów do biegania są wyprofilowane tak, by pod piętą znalazło się charakterystyczne zgrubienie, które ma za zadanie amortyzować krok. I choć ten ruch przypadł biegaczom do gustu na tyle, że trudno byłoby się od niego odzwyczaić, niedawno pojawił się w obiegu pogląd, że to technika biegania naturalnego jest tą właściwą.

Technika biegania naturalnego

Biegając w butach minimalistycznych, czyli tych przeznaczonych do biegania naturalnego, zmieniamy środek ciężkości i zamiast na pięcie lądujemy na śródstopiu lub przodostopiu. Specjaliści od motoryki uznali ten rodzaj biegu za korzystniejszy dla naszych stawów i piszczeli, a krok biegu naturalnego miał zapobiegać powstawaniu kontuzji. I nawet jeśli nie masz zamiaru kupować specjalnego, pięciopalczastego obuwia bez podeszwy i wolisz pozostać przy swoich butach do biegania, warto wypróbować technikę biegania naturalnego, chociażby w biegu na boso. Taki trening pokaże, w jaki sposób naturalnie przetaczać stopę po podłożu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz